Merhaba

Senaryo yazma hevesine gönül vermiş her kişi gibi bende belirli bazı takım programlar ,word veya diğer metin programları üzerinde çalıştım.

Aklimdan geçenleri yazmaya karar verdiğimde ,nasıl bir formatta yazacağım için gereksiz yere vakit harcadım.

Uzun zaman önce kendi fikirlerimi kağıda dökmek ve senaryolaştırmak için bir form yapmayı ,hazır bir form üzerinden çalışarak bu işleri yapmayı istedim.

Sonuç olarak Senaryo yazma formu geliştirdim.

Bu form ile yapılması gerekenler çok basit

SENARYO YAZMA FORMU

SENARYO YAZMA FORMU

İlk olarak senaryo başlıgını atıp yeri mekanı zamanı karakterleri,figüranları seçip,devinimi ekleyim diyaloglandırdığınızda bir sahne için yapılması gereken herşeyi hazırlamış oluyorsunuz.

SENARYO YAZMA FORMU KARAKTER VE DİYALOG

SENARYO YAZMA FORMU KARAKTER VE DİYALOG

Tek olarak yapmanız gereken sahnenin form üzerinden   tabloya aktarılması.Tabloya aktarım için formda bulunan gönder butonuna basmanız yeterli olacaktır.Heyecanla 2. ve 3. sahneyi yazmaya başlayabilirsiniz.

Toplamda 100 sahnelik bir formatla hazırlanmış bir form bu daha fazlasını yazmak için ise tabloyu yenisiyle kopyalayarak oluşturmanız ve önceki verileri silmeniz yeterli.

Tablo otomatik olarak yazdığınız senaryoları hem Amerikan hemde Yeşilçam senaryo yazım formatı olan Fransız formatında yazı olarak basılmaya hazır hale getiriyor.

SENARYO YAZMA FORMU E TABLOSU

SENARYO YAZMA FORMU E TABLOSU

SENARYO YAZMA FORMU FRANSIZ YEŞİLÇAM SENARYO FORMATI ÖRNEĞİ

SENARYO YAZMA FORMU FRANSIZ YEŞİLÇAM SENARYO FORMATI ÖRNEĞİ

SENARYO YAZMA FORMU AMERİKAN SENARYO FORMATI ÖRNEĞİ

SENARYO YAZMA FORMU AMERİKAN SENARYO FORMATI ÖRNEĞİ

Resimlerlede örneklerini görebilirsiniz

Bu formu ve e-tabloyu kullanmak isterseniz buradaki linkten satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.Formun kullanımı ücretsizdir.Herhangi bir veritabanına ihtiyac duymaz.

Aşağıdaki formu kullanarak formun senaryo yazımı bölümünü denemesini yapabilir ,hemen altta bulunan tablodan kendi yazdığınız senaryoyu kontrol edebilirsiniz.Ahlak kurallarına aykırı bir yazı yazmayı düşünüyorsanız hemen üst satırda kendi mail adresinizinde yayına alınacağını unutmayın