http://kalinadam.com site yöneticisi İBRAHİM TUNÇ’UN sinema senaryosu projelerinden #KORSAN SİNEMA FİLMİ senaryosunun Sinopsisi teması ve kısa bir bölümünü bu sayfada okuyabilirsiniz.

 

TEMA: İyi ve kötünün ayrı ayrı, sistemin içinde birer parça olarak yer aldığı, dijital ortamda süren kapışması.

TÜRÜ: POLİSİYE AKSİYON GERİLİM

Kısa özeti:#KORSAN Reelde karşılığı OLMAYAN ,SANAL ALEMDE ADI KORSAN ve sanal medya kontrolü yapabilen birisidir. Sosyal medya kontrol yöntemleriyle insanları tesir altına almaya çalışır. Bu faaliyetlerin yanı sıra birden fazla organize suç örgütüne teknik anlamda destek verip yönetilmesine yardım eder.

Sinopsisi: bir odada karanlığın sağladığı görünmezliğin arkasına sığınarak olayları yöneten sistemin başında olan gizemli kişinin kahramanımıza görev talimatı vermesiyle başlar.

Brüksel’de oturan bayan kahramanımız KORSAN bilgisayarlar ve dijital ortamda oldukça yeteneklidir. Aldığı görev talimatı üzerine Türkiye’ye gelir. Diplomat pasaportu olan kahramanımız havalimanından görülür. Daha sonra kurmuş olduğu sistemle bütün şehirlerdeki kamera ve dijital sistemlere etkisi altına alır. Terör örgütü mensubu olan birden fazla ve farklı kişilere sinyal kesiciden etkilenmeyen entegre devre siparişi verir.

İlk olarak terör örgütü sorumlusu ile irtibata geçer. Bu görüşme olay fotocu kameralarına yansır. Tim komutanı ve kahramanımız KORSAN birbirine yakın yapıda ve boydadır. İrtibata geçtiği tim komutanı, buluşma öncesinde bordo bereli zeki yüzbaşıyı şehit etmiştir.

Terörist bir grup daha önceden tuzaklamış oldukları bölgeye askeri birlikleri çelmek için ormanı ateşe verir. Gelen yangın söndürme helikopterine ateş açarlar. Bölgeye doğru güvenlik kuvvetleri yola çıkar

H.A.A.R.P. Kıyamet silahının kullanılmaya başlaması ve bu silahın mobil olarak kullanıldığı dağlıca ’da askeri konvoya yapılan saldırıyla gerilim yükselmeye başlar.

Cinlere yönetimsel manada hükmedebilen Hüddam’i kontrol altına almak isteyen KORSAN tim komutanını Hüddam’a yollar. Uluslararası uzay istasyonunun arıza ve bakımlarında ve özelliklede istihbarat konularında Hüddam’i ailesini rehin alınmasına rağmen zorlar kabul ettiremez.

Huddam’in komşusu olan medya patronu Murat olanları kaydeder.

Marmaray tünellerine konulan ve patlamadan imha edilen bomba, okulda rehin alınan öğrencilerin burnu bile kanamadan kurtulması ile ve olayların bir yerden yönetildiği şüphesini onaylar.

Emniyet müdürü Yavuz Kılıç sinyal kesici entegre devrelerin peşine takılmıştır. Kameralarda #KORSAN tim komutanı gören Murat  olayı anlatmak üzere emniyete gider.

Dağlıca ‘da yapılan saldırı sonrasında kobraların çatışmaya müdahalesi, kobraların H.a.a.r.p. silahının etki alanını bozulur. Etki alanın bozulmasıyla güvenlik kuvvetleri ile hendeklerle ve tünellerle dolu olan terkedilmiş bir köyde çatışma devam eder.

#KORSAN ‘ın ekibindeki tim komutanı kursun geçirmez elbiselerini ve motosikleti ve takmış olduğu sinyal kesici entegre devreyle kontrol ettiği drone kullanır. Tablet PC’den kullanarak hedeflere ateş açar.

Emniyet müdürlüğünün kameralarında kendi resimlerini gören #KORSAN tim komutanına sanal olarak şifreli bir mesaj gönderir.

Tim komutanı medya patronunu takip eder. Evinden çıkışta aracına ateş açılan medya patronu kurtulur. Korumalardan birisi yaralanır. Tim komutanı sonuca ulaşmak üzere takip ederek hastaneye gelir. Diğer korumalar ve Murat ’ın dikkatiyle tim komutanı yakalanır.

Yakalanan tim komutanı yüzünden görev korsana düşer. Miting alanında açılış için konuşma yapan bakana drone kullanarak suikaste teşebbüs eder. #KORSAN başarısız olur ve kaçmaya başlar. Hızlı bir takipten sonra kurşungeçirmez elbiseleri sayesinde kurtulmak üzere olan #KORSAN Simitçi Hakan tarafından durdurulur. Diplomatik bir kriz çıkma ihtimali üzerine Emniyet Müdürü Yavuz Kılıç bu duruma kızar.

Ülkesine dönmek üzere helikoptere bindirilen #KORSAN teslimat yerine yaklaşıldığında Emniyet Müdürü Yavuz Kılıç tarafından helikopterden aşağıya atılarak ölür.

Karanlık odada bulunan bilgisayara ekranı çalışır ve ekranda yeni bir görevlendirme talimatı girilerek aksiyon ve gerilimin tekrar başlatılmasıyla son bulur.

 

 

Yapımcılar için hazırlanmış uygun bütçeli projelerimize ulaşmak için ve diğer senaryo projeleri ile ilgili bilgi almak için linklere tıklayabilirsiniz.