Merhabalar

kalinadam.com site yöneticisi İBRAHİM TUNÇ’UN sinema senaryosu projelerinden KALINADAM sinema filmi senaryosunun Sinopsisi teması ve kısa bir bölümünü bu sayfada okuyabilirsiniz.

 

TEMA: Temiz saf olan kahramanımızın, önceden yaptığı uyanıklıkların kendisine olumsuz olarak dönmesi sonucunda kaldığı durum hakkında yaptıklarıdır.

TÜRÜ: KOMEDİ/AŞK

KALINADAM(ADEM KALIN) belediyenin yol süpürme aracında çalışan bir işçidir. İriyarı ve yapılı Saf temiz yeri geldiğinde kurnaz yeri geldiğinde de dolandırılmaya müsait üç kardeşten en küçüğüdür. Sabah işe gitmek için erkenden yola çıkar. Yolda çok sayıda köpek Kalınadam’a saldırır. Uyanık davranan Kalınadam köpeklerin saldırısından etkilenmez.

İşyerine geldikten sonra yol süpürme aracıyla caddeleri süpürürken alışveriş hastası olan Şaheste ile karşılaşır.

Şaheste ise tiki takılan zengin bir kızdır. Alışveriş hastası gezmeyi seven birisidir

Abilerinden birisi olan Murat seyyar satıcılık yapmaktadır. Trafikte araç kullanan sürücülere sıcak satış yapmaktadır. Satışın yapılması için trafik olması gereklidir. Bozuk olan arabaları ile trafikte yolun ortasında bırakarak arkada trafikte kalan insanlara, şarj cihazı, muz, vb. ürünleri satan sıcak satış ekibinde yer alırlar.

Diğer abisi akşamları sevgililerin yardımına koşan birisidir. Buğuculuk yaparak geçimini sağlamaktadır.

 

KALINADAM’ın eczaneden almış olduğu ağrı kesiciyi uyanıklık yaparak arkadaşlarına afrodizyak etkili diye satar.

Limuzin Kalınadam’ın kopeğidir. O’da sahibi gibi çöp toplamaya alışmıştır. Gün içinde topladığı atıkları Kalınadam hurdacıya satarak limuzine kopek maması alır.

Kalınadam’ın babası vefat eder. Babasının elbiselerinin ceplerini karıştırırken tele satış ile satılmış bir ilaç bulur. Eczaneye bu ilacı sorar, ilacın üreticisi ile konuşmak ister ve yola çıkar yolda ise Şaheste’ye denk gelir. Beraber üreticinin yanına gitmek üzere yola koyulurlar.

Üretim tesisini buldukları zaman merdiven altı ve sağlıksız bir üretimle karşılaşırlar. Babasının olumunun sebebini bundan bilen Kalınadam abilerini ve arkadaşlarını çağırır. Üretim tesisindeki işçiler için olmaz bir son olacaktır. İşçileri döven Kalınadam ve abileri saheste ile birlikte İstanbul’a doğru yola çıkarlar

Yapımcılar için hazırlanmış uygun bütçeli projelerimize ulaşmak için ve diğer senaryo projeleri ile ilgili bilgi almak için linklere tıklayabilirsiniz.