Merhabalar

Sizlere öncelikli olarak buradan bu yazıyı paylaştığım için üzgünüm.SABAH GAZETESİ yazarı Funda hanıma yazısından dolayı teşekkürlerimi sunarım.

Görülen o ki benim haricimde de aynı şekilde yapım şirketi ile mağduriyeti olanlar var .Funda hanım bunlar açığa çıkartıyor.

Funda hanımın yazısında belirtiği üzere 11 KASIM 2017 tarihinde sitemde yayına aldığım BEYAZ KAYANIN ASLANLARI adlı projemin intihal edildiği yönünde büyük şüphelere sahibim.Yazı içinde belirtidiği üzere telif hakkı 2014 tarihinden günümüze kadar elektronik imzalı olarak bende kayıtlıdır.

Ben sitemde yayına aldığım bütün yazılarımın projelerimin telif hakkını kendi üzerime tescil yaptırırım.gerek gördüğüm bazılarını ise noterden kelime kelime tasidkletirim ki sitemde bunun örneği vardır.

Türk işi dondurma ,Sabah gazetesi yazarı Funda hanımın yazısında belirttiği üzere film yayına girdiğinde sinema bileti alarak gidip oturup izledim.

Filmin konusu fikri ve draması muhteşem. gel gelelim ki bende bulunanı keşke yayınlansaydı.

Konuya göre bir kaşık suda fırtına kopartacak bir projeydi.

Neden mi? Filmde geçen bir mektup sahnesi var .Sırf o mektup olayından dolayı bu iki kahraman ejdadımızın girişmiş oldukları mücadele ,AVUSTRALYA DEVLETİ’NİN tarihte ilk girdiği resmi şavaş olması sebebiyledir.

Yazımın başında da belirttiğim üzere FİKRİMİN ÇALINMASI ÖNEMLİ DEĞİL ,ÖNEMLİ OLAN FİKİRLERİNİN OLMAMASI, bunu neden tekrarladım. Keşke bir büyük parçasını değilde bir bölümünü değil de tamamını kullansalardı.

Ben yazdığım projemden eminim.Eminim ki yapılmış olan verimsiz filmdense , aynısını BEYAZ KAYANIN ASLANLARI olarak özgün içeriğin tamamına uyularak yapılsaydı. 5 katı daha fazla izleyicisi olurdu.

Buradan kurnazlık peşinde olan bütün art niyetli kişiliksizlere yazımın başlığını hatırlatıyorum.Beyaz kayanın aslanları

Senaryo notr evraği

Senaryo noter evrağı