MERHABALAR

 

TEMA:UZAKTA OLABİLİRİZ AMA ASLA TESLİM OLMAYIZ

TÜRÜ:TARİHİ AKSİYON

AVUSTRALYA DEVLETİNE SAVAŞ AÇAN İKİ OSMANLI ASKERİNİN HİKAYESİ

Bir başlangıç üç farklı son üç farklı hikaye.

Başlangıç olarak aynı olayla başlayıp birbirinden bağımsız ,farklı konu,tema,anafikir ve mekanlar kullanılan üç farklı senaryodan ikincisi

Çanakkale savaşı öncesinde hindistana ticaret yapma amacıyla yola çıkan ABDULLAH ve MUHAMMED esir alınır.bir ingiliz gemisine bindirilir ve denizde uzun süren bir yolculuğa çıkarlar.

kısa bir süre esaretten sıkılırlar ve gemiden kacan kahramanlarımız Avustralya’da karaya çıkarlar.yaşamlarına burada canlı hayvan kesımı ve dondurmacılık yaparak devam ettirirler.

Cephede osmanlı devletine karşılık şavaşmak üzere asker arayışları süren Avustralya Devleti yöneticileri sokaklara asker arandığına dair ilanlar asarlar.

Kahramanlarımız ilanda ne yazdığını okuduktan sonra resmi olarak Avustralya Devlet Başkanına bir mektup yazarlar.

Mektuba Avustralya’da yaşadıklarını ve osmanlı askeri olduklarını belirterek,siz ülkemize savaş açtığınız için bizde buradan devletimize destek olma amacıyla size savaş açtık derler.

tren raylarını sökerek gidecek olab treni durdururlar.trenden inen askerlere ateş açarlar.yakınlarda bulunan karakolu basarlar.72 Avustralya askerini öldürdükten sonra şehit olurlar.

 

 

Proje resimleri bölümlerde bulunan resimlerde tasdik evrakları ve TÜRSAK Vakfı’nın düzenlediği en iyi ilke senaryo yarışmasında TÜRKİYE genelinde ilk on eser arasında yer aldığının ekran görüntüsü mevcuttur

Senaryo projeleri, film projeleri ve reklam senaryoları hakkında kalinadam.com site yöneticisi İBRAHİM TUNÇ ile http://www.kalinadam.com/iletisimbölümünden iletişime geçebilirsiniz.